ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Celý měsíc jsme se toulali prostorem vesmíru. Přestože jsme stáli nohama pevně na zemi, v myšlenkách jsme se dostávali do jiných galaxií. Brána vesmíru byla denně dokořán.
Poznali jsme Slunce, sluneční soustavu a její planety, souhvězdí noční oblohy. Učivo jsme prožili všemi smysly – malovali jsme, vyšívali, tvořili písečné obrázky, zamýšleli jsme se nad formami mimozemských civilizací, počítali jsme, vyhledávali jsme v encyklopediích, na internetu. Pan Jan Amos Komenský – UČITEL NÁRODŮ – by z nás měl radost.
S vesmírem jsme se rozloučili každý dle svých zájmů. Jednotlivci si zvolili svou oblíbenou planetu a k ní si našli další rozšiřující informace.
Kosmonaut Neil Armstrong o přistání na Měsíci řekl: „Toto je jen malý krůček pro člověka, ale obrovský skok pro lidstvo.“ Přesně takto by se dal popsat i náš způsob poznávání. Malými krůčky neustále rozšiřujeme své vzdělání, někteří z nás je jednou dokáží možná zužitkovat natolik, že udělají krok, který bude velkým skokem pro celé lidstvo. To už však závisí na píli a snaze každého z nás.
Zda se jednou z nás někdo proslaví v tomto oboru? Možná. To ukáže čas. Prozatím čerpáme z prací vědců, kteří toho již mnoho poznali a dokázali.

Mgr. Jarmila Loudová

foto001_small.jpg foto002_small.jpg foto003_small.jpg foto004_small.jpg foto005_small.jpg
foto006_small.jpg foto007_small.jpg foto008_small.jpg foto009_small.jpg


Foto: Mgr. J. Loudová