Dnes je 25. 09. 2017 – dnes má svátek Zlata, zítra Andrea.
Archiv | O škole | E-deska | Zaměstnanci | Žáci | Studium | Školní události | Volný čas | Jídelníček | Kontakty | Sponzoři

JSME SOUČÁSTÍ PROJEKTŮ

POČÍTAČOVÉ KURZY

Počítačové kurzy Aktuální info. o PC kurzech. Pořádáme tyto kurzy:
pro začátečníky
pro mírně pokročilé
individuální kurzy

ŠKOLNÍ SBĚR

Školní sběr Aktuálně sbíráme:
– starý papír
– šípky
- víčka z PET lahví

SOUTĚŽE PRO ŽÁKY

Internetové soutěže Pro všechny soutěživé nabízíme vědomostní soutěže o atraktivní ceny. Sledujte výsledky našich žáků.

WEBY TŘÍD A KROUŽKŮ

webové stránky jednotlivých tříd a kroužků Některé třídy a kroužky naší školy mají vlastní webové prezentace:

- zájmový útvar Zpěvánek
- třída 2. A
- třída 2. B

FreeZ klub a ICM Ivančice

ICM Ivančice a R-klub mládeže Informační centrum pro mládež je místo, které poskytuje mladým lidem informace z oblastí jako jsou vzdělávání, práce, cestování, volný čas...

INFORMACE O WEBU

Návštěvnost webu

Aktualizace webu
– každý pracovní den

Školní sběr

Ve školním roce 2017/2018 probíhá na naší škole sběr těchto surovin:

papír
Starý papír (celoroční sběr)
- balíky papíru můžete nosit k vrátnici školy (menší množství) nebo přímo do kontejneru za školou (zadní plechová brána na rohu školy v ulici Na Úvoze).
Věděli jste, že ze 70 kg starého papíru se vyrobí stejné množství nového papíru jako z jednoho stromu?

papír
Víčka z PET lahví
- naše škola se již vícekrát zapojila sbíráním víček do projektů s cílem pomáhat nemocným dětem. Sběr probíhá do označených krabic u vrátnice školy.
Věděli jste, že se v ČR za měsíc vyprodukuje okolo 135 mil. víček, což představuje váhu 270 tun? Pro zajímavost si můžeme pod tímto číslem představit 67,5 miliónů plastových láhví, které by naplnily přes 6 tis. kamiónů.

šípky
Šípky
- sbíráme zralé šípky zbavené okvětních lístků a stopek. Odevzdávat zvážené do připravených nádob u vrátnice školy, váhu nahlásit třídnímu učiteli (bližší informace u třídního učitele).
Věděli jste, že plody jsou bohatým zdrojem vitaminů a minerálních látek? Důležitý je zejména vitamin C, který posiluje obranyschopnost a působí proti infekčním onemocněním. Dále zpevňuje cévy, pomáhá při bolestech žil, ovlivňuje srážlivost krve, nachlazení, zlepšuje zásobování těla kyslíkem a udržuje schopnost soustředit se. Ve 100 g šípků jsou přibližně 2 g vitaminu C. Obsahuje také vitaminy B1 a B2, které se podílí na metabolismu tuků, cukrů a bílkovin. Dále kombinaci vápníku a rutinu, která je součástí léků, například proti onemocnění dásní. V šípku najdete také fosfor a draslík.

Za peníze získané ze sběru papíru, šípků, kaštanů, pomerančové kůry
a hluchavky jsou pořizovány odměny pro žáky v průběhu celého roku.

Copyright (c) 2004 – 2017, ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace