Dnes je 19. 11. 2017 – dnes má svátek Alžběta, zítra Nikola.
Archiv | O škole | E-deska | Zaměstnanci | Žáci | Studium | Školní události | Volný čas | Jídelníček | Kontakty | Sponzoři

JSME SOUČÁSTÍ PROJEKTŮ

Zelená škola

Recyklohraní

ŠKOLNÍ SBĚR

Školní sběr Aktuálně sbíráme:
– starý papír
– víčka z PET lahví
– elektroodpad
– pomerančová kůra

SOUTĚŽE PRO ŽÁKY

Internetové soutěže Pro všechny soutěživé nabízíme vědomostní soutěže o atraktivní ceny. Sledujte výsledky našich žáků.

POČÍTAČOVÉ KURZY

Počítačové kurzy Aktuální info. o PC kurzech. Pořádáme tyto kurzy:
pro začátečníky
pro mírně pokročilé
individuální kurzy

WEBY TŘÍD A KROUŽKŮ

webové stránky jednotlivých tříd a kroužků Některé třídy a kroužky naší školy mají vlastní webové prezentace:

- zájmový útvar Zpěvánek
- třída 2. A
- třída 2. B

FreeZ klub a ICM Ivančice

ICM Ivančice a R-klub mládeže Informační centrum pro mládež je místo, které poskytuje mladým lidem informace z oblastí jako jsou vzdělávání, práce, cestování, volný čas...

INFORMACE O WEBU

Návštěvnost webu

Aktualizace webu
– každý pracovní den

Školní sběr

Ve školním roce 2017/2018 probíhá na naší škole sběr těchto surovin:

papír
Starý papír (celoroční sběr)
- balíky papíru můžete nosit k vrátnici školy (menší množství) nebo přímo do kontejneru za školou (zadní plechová brána na rohu školy v ulici Na Úvoze).
Věděli jste, že ze 70 kg starého papíru se vyrobí stejné množství nového papíru jako z jednoho stromu?

papír
Víčka z PET lahví
- naše škola se již vícekrát zapojila sbíráním víček do projektů s cílem pomáhat nemocným dětem. Sběr probíhá do označených krabic u vrátnice školy.
Věděli jste, že se v ČR za měsíc vyprodukuje okolo 135 mil. víček, což představuje váhu 270 tun? Pro zajímavost si můžeme pod tímto číslem představit 67,5 miliónů plastových láhví, které by naplnily přes 6 tis. kamiónů.

Elektroodpad
Země je kolébkou života a my si uvědomujeme, že je třeba naši planetu chránit a eliminovat negativní dopad lidských činností na životní prostředí.
Proto jsme se rozhodli, že se od tohoto školního roku zapojíme do projektů, které se zabývají tříděním a ekologickou likvidací odpadu.
Našim cílem je zvýšit u dětí povědomí o nutnosti třídění odpadu a také je naučit, že i odpad se dá dále využít, pokud je odevzdán do správné sběrné nádoby.

elektroodpad ZELENÁ ŠKOLA (ve spolupráci s firmou REMA system, a.s.) – sbíráme veškeré elektro (drobné domácí elektrospotřebiče, kancelářská technika, elektronika, drobné kuchyňské elektrospotřebiče, nářadí, elektrické hračky), zářivky, CD, DVD.

elektroodpad RECYKLOHRANÍ aneb Ukliďme si svět (ve spolupráci s firmami ASEKOL, ECOBAT a ELEKTROWIN) – sbíráme baterie, cartridge a tonery do tiskáren

Závěrem bychom vás chtěli požádat o spolupráci.
POKUD DOMA MÁTE NĚKTERÝ DRUH VÝŠE UVEDENÉHO ELEKTROODPADU, MÁTE MOŽNOST HO DONÉST DO ŠKOLY. VŠE MŮŽETE ODEVZDAT NA VRÁTNICI DO PŘIPRAVENÝCH KONTEJNERŮ.
2x do roka bude také pořádána VELKÁ SBĚRNÁ AKCE (prosinec, duben). Při ní se budete moci „zbavit“ i nepotřebných velkých elektrospotřebičů (lednice, pračky, sporáky atd.).

Za peníze získané ze sběru papíru, šípků, kaštanů, pomerančové kůry
a hluchavky jsou pořizovány odměny pro žáky v průběhu celého roku.

Copyright (c) 2004 – 2017, ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace