Dnes je 23. 09. 2018 – dnes má svátek Berta, zítra Jaromír.
Archiv | O škole | E-deska | Zaměstnanci | Žáci | Studium | Školní události | Volný čas | Jídelníček | Kontakty | Sponzoři

MAPA ŠKOLY - 2018/2019

Mapa školy
Detailně zakreslené 2D mapy
4 podlaží, interaktivní 3D mapy.

POČÍTAČOVÉ KURZY

Počítačové kurzypro mírně pokročilé
pro začátečníky
individuální kurzy

!! INFORMAČNÍ LETÁK !!
- ke stažení

!! ZAHÁJENÍ 1. listopadu !!
- více zde

Obecné INFORMACE o PC kurzech.
Rychlá REGISTRACE vyplněním formuláře.

SOUTĚŽE PRO ŽÁKY

Internetové soutěže Pro všechny soutěživé nabízíme vědomostní soutěže o atraktivní ceny. Sledujte výsledky našich žáků.

ŠKOLNÍ SBĚR

Školní sběr Aktuálně sbíráme:
– šípky, kaštany
– starý papír
– víčka z PET lahví
– elektroodpad

JSME SOUČÁSTÍ PROJEKTŮ

Zelená škola

Recyklohraní

WEBY TŘÍD A KROUŽKŮ

webové stránky jednotlivých tříd a kroužků Některé třídy a kroužky naší školy mají vlastní webové prezentace:

- zájmový útvar Zpěvánek

INFORMACE O WEBU

Návštěvnost webu

Aktualizace webu
– každý pracovní den

Školní sběr

Ve školním roce 2018/2019 probíhá na naší škole sběr těchto surovin:

šípky
Šípky
- sbíráme zralé šípky zbavené okvětních lístků a stopek. Odevzdávat zvážené do připravených nádob u vrátnice školy, váhu nahlásit třídnímu učiteli (bližší informace u třídního učitele).
Věděli jste, že plody jsou bohatým zdrojem vitaminů a minerálních látek? Důležitý je zejména vitamin C, který posiluje obranyschopnost a působí proti infekčním onemocněním. Dále zpevňuje cévy, pomáhá při bolestech žil, ovlivňuje srážlivost krve, nachlazení, zlepšuje zásobování těla kyslíkem a udržuje schopnost soustředit se. Ve 100 g šípků jsou přibližně 2 g vitaminu C. Obsahuje také vitaminy B1 a B2, které se podílí na metabolismu tuků, cukrů a bílkovin. Dále kombinaci vápníku a rutinu, která je součástí léků, například proti onemocnění dásní. V šípku najdete také fosfor a draslík.

kaštany
Kaštany
- sbíráme kaštany, které budou následně sloužit k přikrmování lesní zvěře. Odevzdávat zvážené do připravených nádob u vrátnice školy, váhu nahlásit třídnímu učiteli (bližší informace u třídního učitele).
Věděli jste, že kromě toho, že je strom hojně pěstován jako okrasná rostlina parků a alejí, používalo se barvivo, které obsahují jeho listy, kůra a slupky plodů, k barvení látek? Jeho nektar je bohatý na cukry, proto se jedná o důležitý strom pro včelaře. Aktivní látky získávané z kaštanu působí protizánětlivě a urychlují vstřebávání otoků. Aesculin obsažený v kůře je využíván k léčbě křečových žil.

papír
Starý papír (celoroční sběr)
- balíky papíru můžete nosit k vrátnici školy (menší množství) nebo přímo do kontejneru za školou (zadní plechová brána na rohu školy v ulici Na Úvoze).
Věděli jste, že ze 70 kg starého papíru se vyrobí stejné množství nového papíru jako z jednoho stromu?

papír
Víčka z PET lahví
- naše škola se již vícekrát zapojila sbíráním víček do projektů s cílem pomáhat nemocným dětem. Sběr probíhá do označených krabic u vrátnice školy.
Věděli jste, že se v ČR za měsíc vyprodukuje okolo 135 mil. víček, což představuje váhu 270 tun? Pro zajímavost si můžeme pod tímto číslem představit 67,5 miliónů plastových láhví, které by naplnily přes 6 tis. kamiónů.

Elektroodpad
Země je kolébkou života a my si uvědomujeme, že je třeba naši planetu chránit a eliminovat negativní dopad lidských činností na životní prostředí.
Proto jsme se rozhodli, že se od tohoto školního roku zapojíme do projektů, které se zabývají tříděním a ekologickou likvidací odpadu.
Našim cílem je zvýšit u dětí povědomí o nutnosti třídění odpadu a také je naučit, že i odpad se dá dále využít, pokud je odevzdán do správné sběrné nádoby.

elektroodpad ZELENÁ ŠKOLA (ve spolupráci s firmou REMA system, a.s.) – sbíráme veškeré elektro (drobné domácí elektrospotřebiče, kancelářská technika, elektronika, drobné kuchyňské elektrospotřebiče, nářadí, elektrické hračky), zářivky, CD, DVD.

elektroodpad RECYKLOHRANÍ aneb Ukliďme si svět (ve spolupráci s firmami ASEKOL, ECOBAT a ELEKTROWIN) – sbíráme baterie, cartridge a tonery do tiskáren

Závěrem bychom vás chtěli požádat o spolupráci.
POKUD DOMA MÁTE NĚKTERÝ DRUH VÝŠE UVEDENÉHO ELEKTROODPADU, MÁTE MOŽNOST HO DONÉST DO ŠKOLY. VŠE MŮŽETE ODEVZDAT NA VRÁTNICI DO PŘIPRAVENÝCH KONTEJNERŮ.
2x do roka bude také pořádána VELKÁ SBĚRNÁ AKCE (prosinec, duben). Při ní se budete moci „zbavit“ i nepotřebných velkých elektrospotřebičů (lednice, pračky, sporáky atd.).

Za peníze získané ze sběru papíru, šípků, kaštanů, pomerančové kůry
a hluchavky jsou pořizovány odměny pro žáky v průběhu celého roku.

Copyright (c) 2004 – 2018, ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace