4. 10. jsme prožili svátek zvířat na výukovém programu v ZOO Brno.

Nejdříve nás uvítala paní Jana s naším známým kamarádem papouškem Edou. Chvíli jsme ho krmili oříšky, a pak jsme se rozdělili na 2 skupiny. Naše třída šla s panem průvodcem do přednáškového sálu. Zhlédli jsme prezentaci s názvem Stopujeme zvířata, při níž jsme se seznámili se savci žijícími u nás. Poslouchali jsme jejich zvuky a poznávali je podle stop, parohů, srsti, obrázků. Zahráli jsme si hru se stopami a mohli si na některé ukázky sáhnout.

Po svačině jsme vyrazili na cestu po ZOO, kde jsme odlišovali savce od ostatních zvířat a pan průvodce nám o nich říkal mnoho zajímavostí. Ze savců jsme viděli tygry, rosomáky, medvědy, lachtany, rysa, losy, soby, mary, dželadu, korsaka, pekari, surikaty.

Na závěr jsme nemohli minout suvenýry, na které se většina z nás moc těšila. Protože jsme v tento den byli ve třídě úplně všichni, udělali jsme si několik společných fotek na památku :-)

Další den ve škole jsme nabyté vědomosti využili k práci s pracovními listy ze ZOO.
Ve výtvarné výchově jsme se rozdělili do dvojic a malovali vlastní ZOO. V ní zvířata žijí přátelsky, a tak nepotřebují mezi sebou ploty. Mnohé dvojice si společné tvoření užily, ale pro někoho byla domluva a spolupráce složitější než samotné malování. Nakonec ale vznikly moc hezké obrázky, ze kterých máme radost.