Další téma  našich výtvarných prací navazovalo nejen na naši oblíbenou píseň  s názvem Žabička zelená, ale odráželo i aktuální stav počasí. Za okny intenzivně pršelo a my jsme malovali deštivé pozadí s deštníkem. Zpívali jsme si lidovou dětskou píseň Prší, prší. V jejím rytmu se nám kapky deště lépe kreslily. Pod deštník jsme schovali roztomilou žabku.

Děti malovaly voskovými pastely a vodovými barvami. Volily různé motivy a barevné kombinace.

Z pestré nabídky deštníků by si zajisté každý nějaký vybral.

Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová