Jak si nastavit profil Facebooku, aby příspěvky i další informace zveřejněné Vaším dítětem mohli vidět jen jeho kamarádi? Víte, že věkový limit pro využívání služeb Facebooku je 13 let?

Video návod:

Návod pro Vaše dítě v několika bodech:

1. Klikni na šipku v pravém horním rohu a vyber záložku „Nastavení“.
  2. Najdi ikonu „Soukromí“ a přejdi do sekce „Vaše aktivita“.
  3. Uprav si všechna nastavení tak, aby k tvým fotkám a příspěvkům měli přístup opravdu jen lidé, které dobře znáš. Stejně tak si nastav i to, kdo tě může požádat o přátelství nebo kdo má přístup k tvým osobním údajům.
  4. Pod šipkou v pravém horním rohu vyber záložku „Nastavení“, a klikni na ikonu „Soukromí“. V sekci „Vaše aktivita“ si můžeš nastavit, kdo všechno uvidí tvé budoucí příspěvky. Nejlepší je povolit sledování jen tvým přátelům, aby to, co sdílíš, nemohl vidět nikdo cizí. Můžeš si vybrat i jen některé kamarády. Druhá bezpečná možnost je povolit zobrazení příspěvků pouze sobě. To se hodí, když hraješ hru, ve které můžeš za zveřejnění příspěvku dostat nějaký bonus, ale nechceš, aby to tvoji kamarádi viděli.
  5. Podobné možnosti si můžeš nastavit i u všech starších příspěvků. Stačí, když klikneš na tlačítko „Omezit starší příspěvky“, a jejich nastavení se automaticky změní na stejné, jako sis vybral/a u budoucích.
  6. V druhé části nastavení soukromí si můžeš vybrat, kdo tě může požádat o přátelství. Nejlepší je povolit žádosti pouze od přátel tvých kamarádů, aby tě nemohli kontaktovat cizí lidé. V další nabídce lze pak nastavit, kdo může vidět seznam tvých přátel. Tady Jirka s Julkou z videa doporučují zaškrnout možnost „Jen já“. Není přece důvod, aby cizí lidé věděli, s kým se kamarádíš.
  7. Důležité je také nastavit si i to, kdo tě může vyhledat podle e-mailové adresy a telefonního čísla. Facebook nenabízí možnost tyto údaje úplně skrýt, ale je dobré to omezit na co nejužší okruh lidí, tedy jen na tvoje kamarády. Určitě také nezapomeň Facebooku v poslední kolonce odškrtnout, aby mohl propojit tvůj profil s dalšími internetovými stránkami.
  8. Když máš správně nastavené, co o tobě může šířit Facebook, je dobré se podívat i na to, co o sobě sdílíš i ty sám. V záložce „Informace“ na tvém profilu najdi ikonu „Kontaktní a základní údaje“. Tam můžeš změnit svoje telefonní číslo nebo datum narození, a zároveň určit, kdo bude mít k těmto informacím přístup. Stejně si můžeš nastavit i údaje v ostatních záložkách, jako jsou „Rodina a vztahy“ nebo „Životní události“. Lidé tak neuvidí třeba to, kam chodíš do školy, takže tě nebudou moct tak snadno kontaktovat.

Zdroj: Avast.com