Vážení rodiče, milí žáci,

Vláda ČR schválila mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, ze kterého vyplývá, že na území celé ČR bude probíhat testování žáků na onemocnění covid-19, a to každé pondělí. Žáci, kteří jsou v ochranné lhůtě 180 dnů se prokáží potvrzením o pozitivním PCR testu. Žáci, kteří jsou plně očkovaní, se prokáží certifikátem.

Žáci, kteří nebudou v pondělí přítomni se otestují v den příchodu do školy na vrátnici školy.

Ranní družina bude ve dnech 22. 11. a 29. 11. v provozu. Žáci se otestují za asistence rodiče na vrátnici. Rodič vyčká na výsledek testu. Pokud je dítě negativní, odchází do ranní družiny. Pokud je pozitivní, opouští okamžitě s rodičem školu.

Žáci, kteří ranní družinu nenavštěvují, se otestují po příchodu do školy přímo ve třídě. Při pozitivním výsledku testu odchází domů pouze daný žák, nikoli celá třída. Dále se pak budeme řídit pokyny Krajské hygienické stanice.

Žáci mohou použít vlastní testy (plivací nebo testy pro odběr z nosní sliznice).

S případným nesouhlasem s testováním se, prosím, obracejte na příslušné orgány. Škola postupuje v souladu s nařízeními a doporučeními příslušných nadřízených institucí.

ZDE najdete celé znění informací od MŠMT.

Děkujeme za pochopení.

Za vedení školy