VÁŽENÍ RODIČE,

zde najdete veškeré informace týkající se testování žáků:

• Žáci 1. stupně testují pouze 1x týdně, a to vždy v pondělí.
  • Žáci 2. stupně se testují 2x týdně - v pondělí a ve čtvrtek.

• Všichni žáci přichází hlavním vchodem.
  • Vzhledem k návratu 2. stupně se budou všichni žáci testovat ve svých kmenových třídách.
  • Z důvodu epidemiologických opatření není možný vstup rodičů ani dalších třetích osob do budovy školy.
  • Jestliže chce být rodič žáků 1. - 3. ročníku u testování, vyzvedne si na vrátnici školy test. Dítě se otestuje pod dohledem rodiče v prostoru vestibulu školy. Po provedení testu nahlásí výsledek na vrátnici a pokud je negativní, dítě odejde za spolužáky do třídy.
  • Žáci mají po celou dobu nasazenou ochrannou chirurgickou roušku nebo nanoroušku. Tu si stáhnou pod nos jen na dobu nezbytně nutnou pro testování.
  • Žáci si mohou donést svůj vlastní test, který je schválený pro samotestování. Test musí být proveden přímo ve škole.
  • Žáci, kterým vyjde test pozitivní, vyčkají příchodu zákonného zástupce ve speciálně vyčleněné místnosti. Zákonný zástupce bude o této skutečnosti neprodleně telefonicky vyrozumněn, dítě si ve škole vyzvedne a bude informován o dalším nutném postupu.
  • Prosíme o důsledné dodržování časů příchodu žáků jednotlivých tříd.

NÁSLEDUJÍCÍ INFORMACE vychází ze závazných částí MANUÁLU MŠMT (Manuál Covid – 19 TESTOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH, duben 2021).

OBECNÉ INFORMACE

• Testování žáků bude probíhat na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, které níže uvedeným informacím dodává právní závaznost. U žáků bude přítomnost na prezenční výuce podmíněna účastí na testování.
  • Žákům, kteří mají pozitivní výsledek testování nebo se testování neúčastní, je nadále zakázána osobní přítomnost na vzdělávání.

PRŮBĚH TESTOVÁNÍ

• Testování  žáků bude probíhat pravidelně u 1. stupně 1x týdně vždy v pondělí, u 2. stupně 2x týdně - v pondělí a ve čtvrtek.
  • Testování bude probíhat tzv. samoodběrem, u kterého není nutná asistence zdravotnického personálu.
  • Pokud se některý žák nebude moci zúčastnit testování v určený den, je nutné jej otestovat v první den jeho přítomnosti. Dále pokračuje dle rozvrhu testování s ostatními.
    • Příklad: Testovacími dny ve škole jsou pondělí a čtvrtek. Žák chyběl v pondělí a úterý. Ve středu bezprostředně po příchodu do školy si pod dohledem určené osoby provede test a výsledek je zaevidován. Ve čtvrtek se účastní testování společně s ostatními dle harmonogramu.
  • Pokud žák nebude přítomen na testování na začátku vyučování, ale dostaví se na vyučování později, provede si test pod dohledem pověřené osoby bezprostředně po svém příchodu.

ABSENCE Z DŮVODU NEÚČASTI NA TESTOVÁNÍ

• Pokud se žák neúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu neúčasti na testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou. Při této omluvené absenci škola nemá povinnost zajistit žákovi distanční způsob vzdělávání.
  • Zákonný zástupce vyrozumí zprávou do Edookitu třídního učitele, že nesouhlasí s testováním a na základě této zprávy bude žákovi absence omluvena.
  • Učitel má možnost žáka pozvat do školy k individuálnímu přezkoušení.

VÝJIMKY Z TESTOVÁNÍ

• Osoby, které doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS CoV-2 nebo negativního výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, které nejsou starší 48 hod., a pokud tyto osoby nemají příznaky onemocnění COVID-19.
  • Osoby, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit. Pokud ji škole nedoloží, účastní se testování dle harmonogramu školy.