ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Ve výtvarné výchově jsme se tentokrát pustili do opravdu nelehkého úkolu. Na základě fotografií z interaktivního programu jsme malovali zvířata žijící v pralesích různých kontinentů. Nejprve jsme se s živočichy důkladně seznámili. Poslechli jsme si jejich zvuky a prohlédli jsme si galerii jejich fotek.
Zejména zástupci primátů nám připomínali pravěké lovce - naše předky. Bylo zřejmé, že k nim máme podobou nejblíže.
Protože jsme některá zvířata malovali v reálném měřítku, trávili skupinky zručnějších malířů výtvarnou výchovu na chodbě před třídou. Měli jsme k dispozici obrovské plastové ubrusy a klekátka z polystyrénové hmoty. Přesto nás kolínka trošku tlačila.
Polovina třídy malovala v lavicích drobnější živočišné druhy. Jejich práce byla stejně důležitá, dotvářela celkovou koncepci džungle. Jeden bez druhého bychom netvořili harmonický celek.
Ve dvojicích jsme si načrtli obrys zvířat, pak jsme pomocí lepící hmoty a vrstvených kuchyňských utěrek tvořili plastické rozlišení. V závěru jsme rozmíchali barvy a malbu jsme dokončili. "Vdechli jsme" zvířatům téměř život. V každém z nich se odráží část naší duše.
Podél celé chodby se nyní rozprostírá džungle. S primáty - šimpanzem, gorilou, orangutanem, aligátorem, koalou a tygrem můžeme vidět i různé druhy papoušků, tukany. Ti všichni jsou zasazeni do travnaté zeleně deštného pralesa, nechybí ani pořádné palmy s banány.
Je nám mezi zvířaty na chodbě velmi příjemně. Připomínají kolemjdoucím vzdálené exotické země. Možná jejich krásu někteří z nás poznají na vlastní oči.
Představují nádherný svět téměř nenarušený lidmi. Připomínají nám, že budou brzy prázdniny a s nimi odpočinkový čas plný výletů. Vydáme se za tvory z pralesa alespoň do ZOO, kde žijí v zajetí.

Za kolektiv 4. A Mgr. Jarmila Loudová

foto001_small.jpg foto002_small.jpg foto003_small.jpg foto004_small.jpg foto005_small.jpg
foto006_small.jpg foto007_small.jpg foto008_small.jpg foto009_small.jpg foto010_small.jpg
foto011_small.jpg foto012_small.jpg


Foto: Mgr. J. Loudová