ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Není nic krásnějšího než adventní čas, kdy je atmosféra plná očekávání a klidné atmosféry. Dospělí lidé dnes bohužel nejsou před Vánocemi v takovém stavu pohody jako dříve.
V posledních letech se předvánoční čas stává honem za nákupy, úklidem a snahou předstihnout ostatní. Pravá hodnota Vánoc se postupně vytrácí. To nemůžeme s dětmi ve škole dopustit. Proto využíváme každého dne a snažíme se kouzlo Vánoc vrátit do podvědomí našich žáků alespoň v hodinách výtvarné výchovy a praktických činností.
Nevěříš v Ježíška a jeho nadílku, nevadí. Ale nekaž víru těm, kteří se těší, až zacinká zvoneček a rozzáří se stromeček. Rozbalování dárků máme všichni rádi, ale nejkrásnější jsou nevyslovená a tajná přání, očekávání, radost z obdarovávání svých blízkých.
Každoročně se nám adventní čas připomíná příchodem Mikuláše a jeho družiny. Pak už čas běží jako o závod, nestačíme si ani vyrobit dárečky pro naše nejbližší.
Pokud se i u Vás stávají Vánoce časem plným neklidu a shonu, řekněte si dost. Posaďte a se a rozjímejte. Žijeme jen jednou, každá promarněná minuta našeho života je velkou ztrátou pro náš život.
Příjemnou vánoční atmosféru vám přejí žáci 3. A.

Za kolektiv žáků 3. A Mgr. Jarmila Loudová

foto001_small.jpg foto002_small.jpg foto003_small.jpg foto004_small.jpg foto005_small.jpg
foto006_small.jpg foto007_small.jpg foto008_small.jpg foto009_small.jpg foto010_small.jpg
foto011_small.jpg foto012_small.jpg foto013_small.jpg foto014_small.jpg foto015_small.jpg
foto016_small.jpg foto017_small.jpg foto018_small.jpg foto019_small.jpg


Foto: Mgr. J. Loudová