ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Rok utekl jako voda. Stojíme na jeho konci. Ale nemusíme být smutní. I nový rok nám určitě přinese mnoho nových zkušeností a prožitků. Nemůžeme však spoléhat jen na štěstí.
Chceme-li v životě něco dokázat, musíme se o to sami zasadit. Abychom se mohli neustále zdokonalovat, měli bychom se umět podívat na sebe kriticky a snažit se chyby, které děláme, odstranit. Závěr roku a počátek toho nového je pro taková rozhodnutí nejlepší příležitostí.
Na čem bychom na sobě chtěli zapracovat, jsme si napsali. Máme to černé na bílém. Ke svým závazkům se časem vrátíme. Uvidíme, zda je plníme.
Mnozí lidé přikládají štěstí větší váhu, dodržují spoustu zvyklostí, které by štěstí mohly ovlivnit. Například soužití s pavouky je ošemetné. Neměli bychom je vymetat, ale naopak s nimi žít bok po boku. Jinak se vystavujeme riziku, že s nimi vymeteme ze svého obydlí i štěstí.
Stoprocentní zárukou štěstí je setkání s kominíkem. Ale denně se s ním rozhodně nepotkáme. Patří k hlavním symbolům štěstí. My jsme si k ozdobě svých předsevzetí do nového roku kominíčky nakreslili.
Přinesou nám štěstí? Když budeme spoléhat hlavně sami na sebe, pak jistě všechny překážky života překonáme a dosáhneme svého cíle. Víra ve štěstí bude jen oporou pro naše úsilí.
Važte si i Vy daru života, radujte se z maličkostí. Nezapomínejte, že je každý svého štěstí strůjcem, nic nenechávejte náhodě a osudu.

Za kolektiv žáků 4. A Mgr. Jarmila Loudová

foto001_small.jpg foto002_small.jpg foto003_small.jpg foto004_small.jpg foto005_small.jpg
foto006_small.jpg foto007_small.jpg foto008_small.jpg foto009_small.jpg foto010_small.jpg
foto011_small.jpg foto012_small.jpg foto013_small.jpg foto014_small.jpg foto015_small.jpg
foto016_small.jpg foto017_small.jpg foto018_small.jpg


Foto: Mgr. J. Loudová