ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Konečně se ohlásila pravá zima. Ačkoli se na ni hlavně děti těšily, opět nás zaskočila. Zprávy jsou denně plné kalamitních událostí. Pro děti však představují zejména spoustu radovánek. Sáňky, boby a lyže vyrazily znovu na svah, jen jsme je po roce zahálení museli oprášit.
Kluzký povrch způsobil nejeden vážný úraz. V zimním období přibývá také nemocí. Ale i to k zimě patří.
V mnoha směrech však můžeme rýmě a nachlazení předejít Stačí se pořádně obléci, doplňovat pravidelně zásobu vitamínů v těle.
Každý den si to s dětmi připomínáme a tentokrát jsme si pořádné zimní oblečení také nakreslili. Použili jsme kresbu voskovými pastely v kombinaci s vodovými barvami. Výkresy jsme oživili i o třásně, na něž jsme použili zbytky vlny.
Děti si mohly vybrat z velké škály odstínů, předvést se před ostatními, jak dobrými „módními návrháři“ by byly. Práci jsme si rozdělili do dvou hodin. Nejprve jsme tvořili čepice, šály a nakonec jsme oblečení oživili rozesmátými obličeji dětí, které jsme do těchto „oblečků“ ošatili.
Paní učitelka vše plasticky propojila a vystavila do prostoru chodby před naší třídou. Když chodíme ráno do školy, vítají nás kresby kluků a holek, které jen tak „neofoukne“, zima jim určitě nebude. Vždyť mají kvalitní zimní oblečení ruční výroby šité přímo na míru. Každý by si z velké nabídky jistě vybral.
Prohlédněte si výrobky z naší „akrejčovské a pletařské dílny“.

Za kolektiv žáků 3. A Mgr. Jarmila Loudová

foto001_small.jpg foto002_small.jpg foto003_small.jpg foto004_small.jpg foto005_small.jpg
foto006_small.jpg foto007_small.jpg foto008_small.jpg foto009_small.jpg foto010_small.jpg
foto011_small.jpg foto012_small.jpg
Foto: Mgr. J. Loudová