ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Naši žáci Základní školy T. G. Masaryka, Na Brněnce se letos poprvé zúčastnili Evropských her handicapované mládeže Emil Open v Brně, letos proběhl již 8. ročník.
Evropské hry jsou multikulturním projektem s rozsahem do fenoménu dobrovolnictví a inkluze. Umožňují mladým sportovcům se zdravotním a mentálním postižením ukázat to nejlepší, co v nich je a získat tolik důležité a mnohdy chybějící sebevědomí. Našim žákům umožnil vhled do jiné dimenze sportu, a to, že sportovat může každý, ať už se zdravotním či mentálním omezením.
Soutěžilo se v několika disciplínách atletiky, dále boccia, stolní tenis nebo plavání na různých sportovištích v Brně. Naši žáci 9. tříd se zhostili rolí dobrovolníků na moderním atletickém stadionu VUT a společně s organizátory projektu zajistili organizaci při medailovém ceremoniálu, který probíhal během celého dne. I když byli velmi unavení, vlivem tropických teplot, na tváři s úsměvem pomáhali až do odpoledních hodin.
Michal Novotný, žák třídy 9. A, pak předvedl perfektní výkon, když v kategorii MIXED ve štafetě na 4 x 100 metrů, získal zlatou medaili. Kategorie MIXED je disciplína, které se účastní handicapovaní společně s lidmi bez handicapu. Původně se v kategorii MIXED měli předvést také žáci ze třídy 9. C, kteří jsou výbornými stolními tenisty. Bohužel vlivem organizační chyby ze strany pořadatele se žáci hry nezúčastnili a připojili se tak k dobrovolníkům na atletickém stadionu VUT.
Posláním Emil Open je: „Dát mladým handicapovaným lidem stejnou šanci, jakou mají všichni ostatní. Jen tak pochopí, že opravdová snaha a odhodlání mají smysl a budou podporovány. Díky Evropským hrám dostanou možnost sportovat s mládeží majoritní, najdou nové přátele a společně tak přispějí k odstraňování zbytečných předsudků a vzájemného ostychu.“ A my jsme rádi, že jsme mohli být při tom.

Mgr. Ivana Sugar
Mgr. Renata Zimmermannová
Mgr. Zuzana Kubíková
Mgr. Tomáš Chytka

foto001_small.jpg foto002_small.jpg foto003_small.jpg foto004_small.jpg foto005_small.jpg
foto006_small.jpg foto007_small.jpg foto008_small.jpg foto009_small.jpg foto010_small.jpg
foto011_small.jpg foto012_small.jpg foto013_small.jpg foto014_small.jpg foto015_small.jpg
foto016_small.jpg foto017_small.jpg foto018_small.jpg foto019_small.jpg foto020_small.jpg


Foto: Mgr. I. Sugar