ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Ve dnech 2.-6. května absolvovali žáci z naší školy poznávací zájezd do Anglie, konkrétně do Londýna a Oxfordu, doplněný návštěvou filmových ateliérů WarnerBros.
Po dlouhých hodinách strávených v autobuse na cestě z Ivančic přes kanál La Manche jsme vystoupili v cíli – tedy v hlavním městě Spojeného království, v Londýně, a hned jsme vyrazili na okružní cestu. Nejprve jsme lanovkou vystoupali nad řeku Temži, pak jsme se lodí přiblížili k centru města, prošli jsme kolem London Eye k Parlamentu a legendárnímu Big Benu, schovanému pod lešením. Navštívili jsme St.James’s Park, kde si mnozí pochutnali na zmrzlině, a pokračovali kolem Buckinghamského paláce přes Piccadilly Circus do Britského muzea.
V podvečer jsme se setkali s anglickými rodinami, u kterých jsme byli ubytovaní, a ráno jsme se , již odpočinutí, vydali autobusem na výlet do Oxfordu, kde jsme navštívili nejstarší kolej (college) Christ Church, v jejíchž interiérech našli inspiraci tvůrci filmů o Harry Potterovi.
A po Oxfordu následoval zlatý hřeb zájezdu neboli filmová studia WarnerBros s expozicí na téma Jak se tvořilHarry Potter: Ve třech pavilonech jsme mohli nahlédnout do interiérů jednotlivých scén, prohlédnout si rekvizity, objevit kouzlo počítačové animace, nechat se vyděsit ve strašidelném lese, projít se Příčnou ulicí, potkat známé hrdiny, a nakonec také koupit si něco malého na památku – kouzelnou hůlku, fazole, hrníček, knížku, triko…. Málokdo odolal.
Po večeru stráveném opět v rodinách jsme se poslední den našeho pobytu vrátili do centra Londýna: tentokrát jsme navštívili starodávný hrad Tower, přešli po Tower Bridge na druhý břeh Temže k moderním i historickým budovám (TownHall, divadlo Globe), minuli jsme pirátskou loď Francise Drakea a došli k mostu Milénia. Opět jsme přešli řeku Temži, a od katedrály St. Paul jsme londýnským metrem jeli utratit poslední libry za drobné dárky do nákupního centra.
Tím jsme zakončili naše putování a vydali jsme se plni zážitků a dojmů na zpáteční cestu domů.

Mgr. Ivana Sugar, Mgr. Leona Bubeníková, Mgr. Jarmila Kocábová
Fotogalerie:

- fotogalerie I

- fotogalerie II

- fotogalerie III

- fotogalerie IV
Foto: Mgr. Leona Bubeníková