ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Ve čtvrtek 4. 4. 2019 proběhla dlouho očekávaná Krajská přehlídka dětských pěveckých sborů Jihomoravského kraje, na kterou se víc jak dva měsíce připravovali děvčata a chlapci druhého stupně. Jednalo se o první zkušenost s profesionální soutěží hudebního rázu. Tato přehlídka hudebních sborů se koná jednou ročně a bývá na ni vybrán vždy jeden sbor, který postupuje do celorepublikového kola. Letos se přehlídky účastnilo dvanáct sborů, tedy konkurence byla opravdu vysoká, protože se účastnily i „profesionální sbory“ ze ZUŠ z celého Jihomoravského kraje.
Podmínkou účasti v soutěži bylo zazpívat libovolnou lidovou píseň a píseň bez hudebního doprovodu. Tyto dvě podmínky náš sbor splnil lidovou písní „Juž je zle“, s níž jsme vystoupení začínali. Jednalo se o moravskou lidovou píseň rekrutskou z oblasti Brněnska v podobě hudební formy kánonu pro tři hlasy. Dále jsme si připravili ještě tři skladby: africkou skladbu kmene Zulu „Siyahamba“, lidovou píseň „Teče voda, teče“, kterou jste již mohli slyšet na některém školním vystoupení, a skladbu z muzikálu Bídníci „Slyš tu píseň zástupů.“
V závěru přehlídky všechny sbory pochválila odborná porota složená ze tří profesionálních dirigentů. V celkovém hodnocení se náš školní sbor umístil v bronzovém pásmu.
Naše zpěvačky a zpěváci přípravě věnovali velké úsilí a píli a o kvalitě odvedené práce se můžete přesvědčit na nahrávce pořízené na soutěži. Patří jim velké díky.
Níže přiložené video obsahuje také fotografie z přehlídky.

Mgr. J. HochmanVIDEO - umístění na serveru YouTube.com.