ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Ve dnech 13. až 19. ledna trávilo 24 žáků (6. B, 6. C, 7. C a 9. A) v horské obci Lipová Lázně na chatě Sněhulák v Jeseníkách. Před zahájením vlastního výcviku, v neděli odpoledne po našem příjezdu, byli žáci na svahu rozděleni dle svých lyžařských dovedností do tří družstev.
Teplota se pohybovala kolem nuly, sněžilo a na chvíli dokonce i vykouklo sluníčko… to vše v kombinaci s perfektně upravenými sjezdovkami byl symbol každého dne. Výjimkou byl jen pátek, kdy si žáci při závodech ve slalomu a večerním lyžování vyzkoušeli své lyžařské dovednosti při celodenním mrazu.
Od pondělí do pátku bylo lyžování hlavní náplní celého dne. Žáci po celou dobu využívali při výjezdu do svahu pomu nebo sedačkovou lanovku.
Ve středu odpoledne měli žáci na chatě klidový režim doplněný návštěvou wellness (bazén, vířivka) sousedního hotelu Helios.
V průběhu celého týdne byl volný čas na chatě vyplněn různými aktivitami – soutěže, tanec na X-Pad taneční podložce, filmy, karneval masek...
O žáky se po celou dobu kurzu starali jak na chatě, tak na svahu 2 učitelé (p. ředitel Chytka – vedoucí kurzu, p. učitel Němec) a paní zdravotnice L. Cupalová. Paní zdravotnici patří velké poděkování za starostlivost o účastníky kurzu i výpomoc na svahu.
Níže si můžete prohlédnout fotografie rozdělené do několika sekcí, které zachycují celý týden.

Za kolektiv instruktorů LVVZ Mgr. O. NěmecFotogalerie:

- ze svahu

- ze svahu + slalom

- z okolí chaty

- na chatě

Foto: Mgr. T. Chytka, Mgr. O. NěmecKrátké reportáže žáků 6. a 7. roč. k LVVZ

Lyžák 2019
Dne 13. 1. jsme vyrazili na lyžařský zájezd do Jeseníků na chatu Pod Sněhulákem. V neděli kolem poledne jsme se ubytovali. Odpoledne proběhlo rozřazení do 3 družstev. V pondělí začal lyžařský výcvik a večer nás čekala výborná teplá večeře. V úterý, tak jako každý den, nás probudili v 7.30 hod., nachystali jsme se na bodování pokoje a šli na snídani. Ve středu jsme lyžovali pouze dopoledne, odpoledne byl relax v bazénu a vířivce. Ve čtvrtek jsme opět lyžovali celý den a bylo to super. V pátek jsme šli lyžovat a dělali jsme slalom. V sobotu ráno jsme se sbalili a jeli jsme s úsměvy domů. Byl to velmi parádní zážitek.

Lyžák
V neděli ráno jsme odjeli od školy a asi za 3 hodiny jsme dorazili na chatu, kde jsme se ubytovali. Odpoledne jsme se rozřadili do tří skupin. V pondělí a úterý jsme celý den lyžovali, ve středu jsme lyžovali pouze dopoledne, po obědě jsme se šli vykoupat do bazénu vedlejšího hotelu a na večer proběhlo stavění ze sněhu. Ve čtvrtek jsme lyžovali a dělali vláčky. V pátek dopoledne jsme jeli slalom na čas, večer proběhlo večerní lyžování a vyhlašování cen za proběhlé soutěže. V sobotu před obědem jsme odjeli zpátky ke škole.

Lyžařský kurz
Dnes si budeme vyprávět o našem lyžařském zájezdu. Na lyžák jsme vyrazili 13. ledna v neděli. Cesta byla dlouhá a napínavá. Po příjezdu jsme se nachystali na svah, kde jsme se rozdělili do 3 družstev. V pondělí jsme ve svých družstvech sjížděli svahy. V úterý se někteří z nás naučili hodiny na svahu. Ve středu jsme se vydali do nedalekého bazénu. Ve čtvrtek jsme měli několik volných jízd a potom velmi dobrý oběd.

Pod Sněhulákem
Uprostřed velkých lyžařských středisek se nachází areál Miroslav a penzion Pod Sněhulákem. Lyžuje se tam dobře, sjezdovky jsou krásně upravené, poblíž je hotel Hélios s wellness. Velmi nám chutnaly polévky, jídla bylo opravdu hodně. Asi nejvíc jsme si pochutnali na borůvkových knedlících a boloňských špagetách se sýrem. Vzhledem k výbornému jídlu a lyžování velmi doporučuji. Dáváme 3 hvězdičky ze 4.

Lyžák
Dne 13. 1. 2019 jsme dorazili do města Lipová Lázně do chaty Pod Sněhulákem. První den po obědě ze svých zásob jsme vyrazili před chatu, kde nás ve 14 hod. skibus vyvezl ke svahu. Tam jsme se rozřadili do družstev a další dny jsme lyžovali a učili se lyžovat a při tom dělali i spoustu zábavy. Ve středu jsme šli do wellness a tam jsme si užili zábavu v bazénu i vířivce. V pátek nás čekal závod ve slalomu. Dne 19. 1. 2019 jsme v deset hodin dopoledne odjeli zpátky do Ivančic.