ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Předvánoční čas je plný hřejivé atmosféry. Lidé si navzájem dělají radost, snaží se po celoročním shonu alespoň trošku rozjímat. K posílení prožitku adventní pohody a klidu přispěli i žáci naší školy. Sérii dobročinných vystoupení odstartovali zpěváci ze ZPĚVÁNKU při ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU 1. prosince v centru města. Doprovázel je zvuk varhan, vystoupení sestavovala Mgr. Dagmar Pelikánová (vedoucí ZPĚVÁNKU na naší škole) s Mgr. Jakubem Hochmanem.
Každoročně naši žáci navštěvují také tyto instituce: Městský úřad v Ivančicích, Nemocnici Ivančice a Penzion pro důchodce Ivančice. Zde bylo pěvecké vystoupení obohaceno také o účinkování starších žákyň školy. Na doprovodu se podílely dívky z 6. a 9. ročníků, některé se zúčastnily rovněž pěvecké soutěže Lyra. V podání Simony Holé zazněly dvě světové písně v originále, posluchači slyšeli francouzštinu a angličtinu.
Na ně navazovalo i pásmo písní hraných na zobcové flétny. Připravila je Mgr. Blanka Valnohová v kroužku FLÉTNY. Zpěvem a hrou rozdávali žáci radost a pohodu.
Vystoupení probíhala 14., 18. a 19. prosince. Nejprve krůčky dětí směřovaly na městský úřad, následně do penzionu pro důchodce. Závěrečné vystoupení bylo odehráno v nemocnici.
Malebné tóny vánočních písní zpestřily všem posluchačům dopolední program. Učitelé i žáci, kteří se na vystoupení podíleli, do něho vložili i kus svého srdce, což bylo znát.
Krásné a srdečné hlásky dětí rozehřály i ustarané tváře pacientů, alespoň na chvíli zapomněli na svá trápení. Ne nadarmo se říká, že zpěv léčí. Děti pacientům vykouzlily úsměv na tváři, daly jim možnost zapomenout na jejich bolest, odloučení od rodiny. Pracovníkům nemocnice dodali účinkující energii do jejich boje za zdraví lidí, o které denně pečují. Zaměstnanci úřadu měli příležitost na chvíli zapomenout na množství pracovních povinností.
S každým hudebním programem souvisí i další organizační záležitostí - přesuny ozvučovaní techniky, hudebních nástrojů, ozvučení na místě. Na akcích se podíleli i další pedagogové a zaměstnanci.
Poděkování patří také všem dětem, jejich rodičům, blízkým, jež obětavě děti připravují na vystoupení. Bez jejich spolupráce a podpory by neměla organizace tak snadný průběh. Všem děkujeme.

Mgr. Jarmila LoudováFotogalerie:

- 14. 12. - Městský úřad v Ivančicích

- 18. 12. - Penzion pro důchodce Ivančice

- 19. 12. - Nemocnice Ivančice