ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

V úterý 11. prosince se trojice žáků 9. ročníku vydala společně se svojí vyučující na 2. kolo soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika“, kterou pořádala již posedmé SPŠ chemická v Brně a která má za hlavní cíl zpopularizovat chemii mezi mladými lidmi.
V letošním roce se zúčastnilo 76 základních škol z blízkého i vzdálenějšího okolí Brna s 214 žáky, kteří byli nejlepší v 1. kole. Každá škola si mohla přivézt maximálně 3 zástupce.
Žáky čekal písemný test v délce 70 minut, který prověřil jejich teoretické znalosti z chemie. A zatímco 11 vyučujících SPŠ opravovalo postupně všechny testy, my jsme se poučili i pobavili nad připraveným doprovodným programem, který zahrnoval plno pokusů z oblasti chemie, biologie a fyziky či hudební vystoupení studentů školy.
Nastal čas rozhodnutí, kdo postupuje do 3. kola této soutěže, což umožňují pravidla 30 žákům.
Naše trojice se ve vysoké konkurenci neztratila a pro naši základní školu vybojovala krásné 9. místo ze 76. Lucka S. (9. B) skončila na 53. místě, Tomáš B. (9. A) na 56. místě a Michal Š. (9. C) obsadil 24. místo z celkových 214 a probojoval se do 3. kola této soutěže, které bude zaměřeno na praktické dovednosti a uskuteční se 8. února 2019 v laboratoři na SPŠ.
Žákům patří velký dík za příkladnou reprezentaci školy. Michalovi přejeme hodně štěstí a bystrou mysl v kole dalším.

Mgr. Lenka MálkováFoto: Mgr. Lenka Málková