ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Vánoční čas by měl být časem klidu, pokoje a pohody. Ale přiznejme si, že v dnešní uspěchané době se to podaří jen málokomu. A ví vůbec naše děti, proč Vánoce slavíme? Není to pro ně jen příležitost, jak dostat vše, po čem touží?
Rozhodli jsme se proto oživit prastarý biblický příběh, propojit ho se současností a připomenout tak nejen dětem, ale i dospělým, o čem vlastně Vánoce jsou.
Ve středu 20. 12. jsme odehráli dvě představení pro žáky naší školy a 5. ročník ZŠ Němčice. Ve čtvrtek 21. 12. bylo večerní představení určené pro veřejnost.
Účinkující byli nervózní, jestli se jim vše povede tak, jak to nacvičili. Sál se plnil diváky a herci nedočkavě nakukovali za oponou, zda v hledišti zahlédnou někoho známého. Pak zazněl zvonek a představení začalo.
Všichni účinkující se svých rolí zhostili bez jediné chybičky. Na jevišti ožily dávné biblické postavy, které vyprávěly příběh o narození Ježíška. Celé představení mělo ale ještě jedno poselství. Připomenout divákům staré tradice a hlavně to, že Vánoce nejsou jen o stromečku obsypaném dárky a stole plném jídla. Jsou hlavně o setkání lidí, možnosti se chvíli zastavit a prožít s blízkými lidmi krásné chvíle doplněné neopakovatelnou atmosférou. Vždyť kdy jindy jsou na sebe lidé hodnější a milejší než právě o Vánocích?
Veliké poděkování a obdiv patří všem účinkujícím, kteří neváhali trávit svůj volný čas po vyučování na zkouškách. Mnohokrát děkuji také Mgr. Lence Málkové a Mgr. Renatě Zimmermannové za nezištnou pomoc při nácviku i organizaci představení.

Mgr. Milana KafkováFotogalerie:

- 20. 12. - vystoupení pro žáky

- 21. 12. - vystoupení pro veřejnost